еМагазин
Image default
Македонија

И „Фејсбук“ потсетува дека денеска е референдум

Социјалната мрежа Фејсбук на ѕидот на корисниците, потсетува дека денеска е референдум, и дава опција да споделете дека сте гласале, или да се информирате за гласачките права на страницата на Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Референдум за името: Кој се може да гласа?

Референдум за името: Како се бројат гласовите

МВР: Ако некој Ве снима на утрешниот референдум пријавете

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ременски вели дека одлуката за обвинение против неа е избрзана и апсурдна

Редакција

Останаа уште Франција, Холандија и Шпанија: Исланд го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Редакција

Специјалниот обвинител Бубевски поднесе кривична пријава против адвокатот Арслани бидејќи му заканувал на паркинг

Никола Осило