еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„И Годо дојде и таа ми се смири, ние датум не добивме…“: Твитер реакции

Земјите членки на ЕУ ќе се навратат најдоцна во октомври 2019 година на отворањето преговори со Македонија и Албанија, се договорија министрите за надворешни работи на ЕУ, денеска во Луксембург.

Информацијата дека земјава не доби датум на денешниот состанок, ниту пак е јасно што ќе се случи до октомври, предизвика лавина од најразлични реакции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Унгарскиот министер за надворешни работи, Сијарто: Срамно е што ЕУ не донесе одлука за преговори денеска

Усвоени заклучоците за Македонија – ЕУ ќе се наврати на прашањето за датум за преговори до октомври

Хан: За жал малцинство земји-членки не прифатија отворање на преговори со Северна Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Штип ќе добие нов стадион: Како ќе изгледа

Редакција

ЕУ задутре ќе одлучува за датум за преговори: Кои се можните сценарија за нашата земја?

Никола Осило

УЈП продава телевизори по багателни цени за да наплати данок

Никола Осило