еМагазин
Image default
Македонија

И Катица Јанева тврди дека ја следат

Специјалната обвинителка Катица Јанева во емисијата „Печат на неделата“ на 1ТВ вели дека некој ја следи.

-Јас знам дека ме следат, тоа е многу приметно. Но, тоа не ме оптеретува, имам обезбедување. А, што се однесува до прислушувањето мислам дека е многу намалено, бидејќи манипулации со ПИМ мерките не се можни, рече Јанева.

Таа во разговорот меѓудругото напомена дека „повеќе од јасно“ било дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков го вршел масовното прислушување и дека сака поранешниот премиер Никола Груевски да се врати во земјава како затвореник и дека мисли дека тоа може многу брзо да се случи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Како еднаш не се поплавија казните и долговите на обичниот граѓанин?!„: СЈО на „тапет“ на Твитер

„И сега без докази како ќе знаат кој да амнестираат?„: Твитер за поплавата во СЈО

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тимоние: Зачестени контакти меѓу Франција и Северна Македонија, засега нема точен датум за преговори

Никола Осило

Груевски на Фејсбук: Добив азил во Унгарија

Редакција

Академија за протокол: Погрешното знаме е еден од пострашните протоколарни гафови на нашите служби

Редакција