еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

И Парламентот на Црна Гора го ратификува протоколот за влез на Македонија во НАТО

Парламентот на Црна Гора денеска го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО.

„Верувам дека на Северна Македонија ќе и ја отвориме вратата на земјите, на кои Црна Гора веќе припаѓа“, изјави претседателот на црногорското Собрание, Иван Брајовиќ.

Протоколот денеска го ратификуваше и хрватскиот Сабор, а претходно и Грција, Албанија, Словенија и Бугарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хрватскиот Сабор го ратификува протоколот за влез на Македонија во НАТО

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Декра Арбеит“ го доби тендерот на Град Скопје за привремени вработувања „тежок“ 74.000 евра

Никола Осило

Груевски се јави на „Фејсбук“: Јас сум во Будимпешта, побарав политички азил

Редакција

Во згрижувачко семејство сместени децата кои беа оставени во автомобил во Ново Лисиче

Никола Осило