еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

И пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дојдоа на седницата за уставните измени во Собрание

Собранието на Република Македонија ја започна 61. седница на која на дневен ред e Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со насоки за негово изменување и дополнување поднесен од Владата.

Во салата се пратениците од сите пратенички групи, а се очекува предлогот да го образложи премиерот Зоран Заев. На седницара присуствува и министерот за надворешни работи Никола Димитров.

Пред седницата координација во седиштето на партијата одржаа пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитерџиите гневни на предлогот на Заев за помирување: Онаа багра не влезе во куќата на Заев, туку во моето Собрание

Заев повика на помирување за 27 април и ги повика пратениците да гласаат за уставните измени

Обвинителството отвори постапка против две лица за насилство во кафана во Драчево

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Мукоски и Канческа-Милевска го пречекаа Ципрас, тој им честиташе за храброста

Редакција

Вечерва ТВ дуел Заев-Мицкоски

Редакција

Најголем дел од починатите од коронавирусот во Македонија се на возраст над 60 години

Редакција