еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„И сега без докази како ќе знаат кој да амнестираат?„: Твитер за поплавата во СЈО

Информацијата која ја објави „360 степени“ на телевизијата Алсат М дека поплава во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) уништила и оштетила дел од доказите за дури три предмети на оваа обвинителство, меѓу кои и „Империја“, предизвика лавина од реакции по социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дојче Веле: Во СЈО поплавени и материјали за објекти од „Скопје 2014“

Не се уништени докази за „Империја“, тврдат од СЈО

Поплава во СЈО уништи и оштети докази за „Империја“, „Триста“ и „Шпион“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бирото за развој на образованието вработува државни службеници, плата до 25.000 денари

Никола Осило

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на прилепски „Водовод и канализација“ за набавка на товарни возила

Никола Осило

„Триглав осигурување“ го доби тендерот за осигурување на воздухопловите на МВР вреден 42,2 милиони денари

Никола Осило