еМагазин
Image default
Македонија

И следната недела ќе биде топло и сончево, дневната темпратура и до 28 степени

Сончево време со високи дневни температури ќе продолжи и во наредната недела. Метеоролозите најавуваат дневни температури до 28 степени, но утрата ќе бидат студени.

Од УХМР соопштуваат дека во наредните денови продолжува периодот на сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени и ќе се задржат малку над просекот за овој период од годината.

Утринските температури ќе се движат меѓу два и 10 степени, а дневните меѓу 19 и 28 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски и на Курц му кажал дека за ВМРО-ДПМНЕ договорот со Грција е неприфатлив

Редакција

Димитров: Парадокс е земја-членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик

Редакција

Јавноста исклучена од сведочењето на загрозениот сведок за насилството во Собрание

Редакција