еМагазин
Image default
Забава

И Стинг стана вардарец, ЕХВ му се извини за одложувањето на концертот

Легендарниот Стинг кој синоќа имаше концерт во Скопје им честиташе на Вардарци за големиот успех, а од Авалон продукција доби и нивни дрес.

Ракометната федерација на Европа (ЕХФ) пак на Твитер му се извини поради тоа што неговиот концерт во Скопје мораше да се одложи за неколку часа поради триумфот на Вардар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) За шампионот Вардар во Скопје во кафана се фрлаа и маси

(ВИДЕО) „We Are the Champions“: Како изгледаше доделувањето на пехарот на тимот на Вардар

„Леле леле што направивме“: Твитер реакции за шампионот Вардар

Фото: Авалон продукција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото-галерија) Светските модели може да и позавидат на Каролина Гочева

Никола Осило

(Фото) Каролина го прослави 40. роденден: Ова бројче заслужуваше посебна журка

Редакција

(ВИДЕО) Спој на македонската чалгија и грчкото ребетико: Насловната тема од филмот ,,Ругање со Христос,,

Редакција