еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

И така СЈО од Титаник, Тортура, Траекторија… до ТАПА“: Твитер за новото законско решение за СЈО

Не стивнуваат реакциите по социјалните мрежи и во јавноста за новото законско решение за Специјалното јавно обвинителство (СЈО), со кое меѓудругото „бомбите“ нема да можат да се користат како доказ за евентуално нови судски процеси.

На социјалните мрежи на „тапет“ се најде и специјалната обвинителка Катица Јанева, поради тоа што на новинарите им одговараше џвакајќи гума за џвакање.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Катица Јанева одговараше на новинарите џвакајќи „мастика„

Јанева: Без „бомбите“ некој може да се спаси, а некој може да биде плус обвинет

Романско сценарио за СЈО: Ќе ја снајде ли Катица судбината на Ковеши?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Амнестија „кому иде“: Што да кажат затворените за кражба на ќебапчиња?

Никола Осило

„Димакс рудници“ го доби тендерот на ЈП за одржување и заштита на магистралните патишта за набавка на индустриска сол вреден 2,8 милиони евра

Никола Осило

Black Friday: Големи попусти цел викенд на Fashion Group

Редакција