еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

И такото на Боки 13, Миле Јовановски, не чувствува вина за „Рекет“

Не чувствувам вина и не сум учествувал на состаноци за изградба на домови како дел од Меѓународниот сојуз, рече таткото на Боки 13, Миле Јовановски на излегување од Кривичниот суд.

Покрај Јовановски денеска во Кривичниот суд беше и пратеничката Фросина Ременски откако вчера беше објавено од Јавното обвинителство дека истрагата за случајот „Рекет“ е проширена и на Меѓународниот сојуз на Боки 13.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинението за „Рекет“ открива како ги трошел парите: Боки 13 бил невработен, а живеел луксузно

Покренато обвинение за три лица за „Рекет“: Јанева зела 50.000 евра, а Боки 13 и Кичеец 1,5 милиони евра од Камчев

Најдени сите пари „изрекетирани“ во “Рекет“?

Фото: Боки13/Инстаграм

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СДСМ: Точно знаеме што се крие зад предлог-законот за амнестија

Редакција

Кафулињата и рестораните да работат со скратено работно време до 18 часот, побара Филипче

Редакција

Зборот Македонија со промена на Уставот останува само во член 36: Што пишува во него?

Редакција