еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ибро комерц 21“ го доби тендерот на општина Куманово за обновување на сообраќајници и тротоари вреден 107.000 евра

Општина Куманово по распишаниот тендер за обновување на сообраќајници и тротоарна конструкција со бехатон плочки на територија на општина Куманово склучи договор со друштвото за производство,промет и услуги „Ибро-комерц 21“ ДОО извоз-увоз од селоЛипково.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.600.000 денари или околу 107.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Аудио) „Жртви“ на руските комичари освен Заев биле и Макрон, Ердоган, Столтенберг…

Никола Осило

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

Редакција

Уште 30 дена притвор за Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец

Никола Осило