еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ИЦС-системи“ го доби тендерот за модернизација и одржување на јавното осветлување на општина Куманово вреден 4,6 милиони евра

Општина Куманово по распишаниот тендер за модернизација и одржување на системот за јавното осветлување на територијата на Општина Куманово склучи договор со „ИЦС-системи“, Р. Чешка – Подружница во Република Македонија, Охрид.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 287.652.720 денари или околу 4,6 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детална листа: Кои се функционерите кои ги зафати „метлата“ на премиерот Зоран Заев?

Никола Осило

„КИ-ЕМ“ го доби мултимилионскиот тендер на „Македонијапат“ за набавка на битумен

Никола Осило

„Скопски пазар“ ја зголеми добивката за 235 отсто

Никола Осило