еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Идам да си купам магаре“: Твитер реакции за нефункционирањето на радарскиот систем и излизгувањето на возот кај Куманово

Информацијата дека радарскиот систем на скопскиот аеродром извесен период бил нефункционален и излизгувањето на воз кај Куманово, предизвикаа низа реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Причинета голема материјална штета при излизгувањето на вагоните од товарниот воз кај Куманово

Телма: Папата Франциск слетал со неисправен радарски систем на скопскиот аеродром

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Снежна зимска идила на Попова Шапка

Редакција

Социјалните мрежи „зовреа“ откако Шеќеринска ги пречека новите гуми од НАТО

Никола Осило

Три децении од падот на Берлинскиот, Европа „крева“ нови ѕидови

Никола Осило