еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Игеа Мак“ го доби тендерот за одржување на електронскиот катастар вреден 767.000 евра

Агенцијата за катастар на недвижности по распишаниот тендeр за адаптивно и превентивно одржување на веб-апликацијата е-Кат (во времетраење од 2 години) склучи договор со трговското друштво за развој и услуги „Игеа Мак“ ДОО Скопје.

Вредност на склучениот договор со вклучен ДДВ е 47.200.000 денари или околу 767.000 евра.

Повеќе детали за договорот ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Економист“ со илустрација ја долови кризата поради корона вирусот: „Затворено“

Редакција

Приведен, па пуштен личниот возач на Али Ахмети, возел со регистарски таблички од друго возило

Никола Осило

Се што сакавте да прашате, а Ви беше срам: Дали ќе се заразите со коронавирусот за време на секс?

Редакција