еМагазин
Image default
Македонија

Игор Јанушев избран за шеф на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница, едногласно одлучил генералниот секретар Игор Јанушев да биде шеф на Републичкиот изборен штаб на претстојните предвремени парламентарни избори.

Како што се наведува во соопштението од партијата, Извршниот комитет го задолжил Јанушев до следната седница да предложи состав на Републичкиот изборен штаб.

Фото: Јанушев/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зеколи за изјавата на Ахмети: Обидот на Али да го банализира „Рекет“ наликува на ишкање мува од капа

Редакција

Криволак станува меѓународен полигон: Обука на војската на Црна Гора со поддршка на АРМ

Никола Осило

Зекири: Прашање е дали Талат Џафери свесно одработи за ВМРО-ДПМНЕ

Редакција