еМагазин
Image default
Македонија

Игор Југ: Не е точна изјавата на Рускоска дека сакав да го убијам Заев

Обвинетиот Игор Југ, во својата реплика на вчерашната изјава на обвинителката Вилма Рускоска, дадена на крајот од завршните зборови во предметот „27 април“, денеска реагираше дека „не е точно тоа што го кажа обвинителката Рускоска дека сакав да го убијам Зоран Заев, и дека за тоа не треба храброст“.

-И самиот Заев, кога сведочеше, го прашав дали е сигурен дека јас сум сакал да го убијам, а тој рече дека тоа е само претпоставка, потенцира Југ.

Обвинетиот Вилијам Михајловски  рече дека му е жал што не е тука присутна обвинителката Рускоска, но веројатно, рече тој, оправдано е отсутна ако останала до доцна во ноќта на “Златна бубамара”.

Михајловски пред судот кажа дека информацијата за роднинската врска меѓу браќата Михаил и Стефан Младеновски со обвинителот Коле Штерјов, ја дознал од Михаил.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чавков: Нема правник, нуту граѓанин, кој нема сомнеж за амнестијата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Одложено судењето за „Титаник 2“, обвинетиот Бедредин Ибраими сметал дека расправата била закажана за 8 февруари

Редакција

Столтенберг: НАТО подготвен да го потпише пристапниот протокол со Македонија штом се имплементира Договорот од Преспа

Редакција

Спасовски: Има индиции дека „Диво насеље“ се случи за да се спречи објавувањето на „бомбите“

Редакција