еМагазин
Image default
Бизнис

Илија Филиповски ги подари своите акции во „Технокомерц“

„Технокомерц“ преку Македонската берза информира дека Илија Филиповски извршил нетрговски трансфер на своите акции во компанијата на Кирил и Марјан Филиповски.

Двајцата добиле подарок од 5.798 акции или по 26,35 отсто од вкупниот број акции издадени од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Интерпромет“ ја зголеми добивката за 678 отсто

Никола Осило

Кои се најслушани радија во Македонија

Редакција

АД за стопанисување со деловен простор купува две патнички возила

Редакција