еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Има ли исклучувања: Кои се членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

И покрај бројните шпекулации во медиумите деновиве, и по последната седница на Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ, синоќа, нема најави за исклучување на членови од ИК.

Членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ се претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, генералниот секретар, Игор Јанушев, потпреседателите Владо Мисајловски, Александар Николоски и Митко Јанчев, Трајко Славески, Коце Трајановски, Ане Лашкоска, Дафина Стојаноска, Даниела Рангелова, Драги Димитриевски, Силвана Ангелевска, Владимир Ѓорчев, Игор Божиновски, Кирил Пецаков, Игор Николов, Владимир Нелоски, Иван Јорданов, Цветан Трипуновски, Орце Ѓорѓиевски, Бајрам Требишки, Димитар Димовски, Дајанчо Ефтимов, Тони Михајловски, Костандин Богданов, Лука Кржалоски, Иванка Василевска и Александар Велјановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори: Можни датуми 25 ноември, 2 декември, 9 декември или на пролет

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои фирми ќе бидат ослободени од персоналец и данок на добивка за март, април и мај

Редакција

ДИК ги повика граѓаните да проверат дали се на избирачки список

Редакција

Тамара и евровизиската песна на „тапет“ на Твитер

Редакција