еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Има несоборливи докази, Обвинителството бара притвор за Јанева

Јавното обвинителство бара притвор за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради основано сомнение за злоупотреба на службенатра положба и овластувања, а во врска со предметот „Рекет“.

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески на прес-конференција соопшти дека од досега обезбедените докази, има основи за проширување на истрагата за „Рекет“ и врз Катица Јанева, која е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувања заради стекнување имотна корист.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јанева се стекнала со имотна корист од 298.000 денари

(Фото) Јанева донесена во СЈО

Видео од приведувањето на Катица Јанева

Приведена Катица Јанева, претходно извршен претрес во нејзината куќа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев: Бев свесен дека Груевски може да побегне уште кога ги објавив „бомбите“

Редакција

Кои актуелни функционери ги гони СЈО?

Редакција

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Никола Осило