еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има само Мерцедес: Каков имот пријавил обвинителот од СЈО, Бурим Рустем, кој треба да сведочи за „Рекет“

Во серијал еМагазин ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупција, обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кои деновиве сведочат за случајот „Рекет“ кај колегите од Јавното обвинителство.

Каков имот пријавил Бурим Рустем

Во анкетниот лист обвинителот Рустем, кој треба денеска да даде исказ за „Рекет“ на свое име пријавил единствено возило Мерцедес бенц класа Ц.

Други податоци не навел.

Целиот анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Се извинувам обвинителке Фетаи, ќе морам уште еднаш да ве претресам“: Твитер „врие“ од шеги за Фатиме и Јанева

Пет часа траеше распитот на специјалната обвинителка Лиле Стефанова: „Се што знам споделив“

Специјалната обвинителка Елизабета Јосифовска даде исказ пред колегите од ЈО за случајот „Рекет“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УЈП распродава запленети возила по багателни цени

Никола Осило

(Фото) „Петрунија“ со две престижни награди на Берлинале: „Ecumenical Jury Award” и „Guild Film Prize” во рацете на Теона Стругар Митевска

Редакција

АРМ најавува санкции за војникот што го поддржа нападот во Нов Зелан, а Лазаровска го избришала профилот

Редакција