еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има само југо: Каков имот пријавил Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Професорот Стево Пендаровски, кој моментално е национален кординатор за НАТО, по втор пат влегува во трката за претседател на државата, како заеднички кандидат на владејачките СДСМ и коалицијата и ДУИ.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција.

Според анкетниот лист на свое име нема пријавено недвижен имот.

На свое име пријавил само возило Југо и девизна штедна книшка на која има 12.230 евра.

На име на сопругата пријавил уште едно возило, Рено Меган и девизна сметка.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитерџиите му направија „крвна слика„ на Пендаровски, кандидатот на СДСМ и ДУИ за претседател

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Силјановска, Пендаровски, Река: Професорка трка на изборите за претседател

Заев доби поддршка од Kоалицијата: Пендаровски ќе биде претседател на сите граѓани

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина градоначалник на Дебар, Ружди Љата

Редакција

Витаминка, Макпрогрес и Европа ќе им дадат дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно: Кој е следен?

Редакција

Се огласи разрешениот Богојески: Го поразивме Груевски, но не и груевизмот во нас

Никола Осило