еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има стан во Австрија и кредит од 12,9 милиони денари: Каков имот пријавил министерот Насер Нуредини

На веб страната на Државната комисија за спречување корупција е објавен анкетениот лист на новиот министер за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини.

еМагазин го разгледа истиот.

Каков имот пријавил?

Според неговиот анкетен лист, на свое име пријавил стан со гаража во Австрија од 148 метри квадратни, проценет на 64,5 милиони денари, стекнат со договор за купопродажба.

Пријавил и инвестиции во фондови од 8,6 милиони денари, депозит од 90 илјади евра и кредит од 12,9 милиони денари, кој ќе го исплаќа до 2027 година.

На име на родителите пријавил земјиште и куќа во Боговиње, стан во Тетово и возило БМВ.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Насер Нуредини, новиот министер за животна средина: Инвестициски банкар и консултант ќе не спасува од загадувањето

Детален преглед: Министерката Нина Ангеловска нема сопствен стан, но чува околу 300.000 евра во банки

Фото: Фејсбук/МЖСПП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Палењето на дивите депонии во околината на Скопје го загадува воздухот во градот

Редакција

Македонските граѓани лани во Грција потрошиле 155,3 милиони евра

Редакција

Груевски го обвини Заев за манипулации со „бомбите“

Петре Димитров