еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има три стана: Што пријавила во анкетниот лист претседателката на Антикорупциска, Ивановска

еМагазин стартува со серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле членовите на Државната комисија за спречување на корупција или позната во јавноста како Антикорупциска комисија.

Каков имот пријавила Ивановска?

Стартуваме со анкетниот лист на претседателката на Антикорупциска, Билјана Ивановска.

На свое име пријавила два стана, во Охрид од 35 метри квадратни, проценет на 30.500 евра и во Скопје од 62 метри квадратни, проценет на 70 илјади евра.

Како заеднички имот пријавила уште еден стан, од 78 метри квадратни, во Скопје, проценет на 85 илјади евра, а на име на сопругот пријавила куќа во Дојран.

Вози Фиат, а нејзиниот сопруг Форд Фокус.

Поседува акции, како и нејзиниот сопруг, а има приход и од закупнина.

Има и два кредита од 29.950 евра и 40.800 евра.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗА НИ ВЕСТИ

Што пријавил во анкетниот лист потпретседателот на Антикорупциска, Бајрами, баџанакот на Џафери

Запознајте ги новите антикорупционери: Која е претседателката на Антикорупциска, Билјана Ивановска

Фото: Фејсбук/Ивановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој е Сашо Симјановски, кој по предлог на Владата влезе во Одборот на директори на Македонски Телеком

Редакција

(Фото) Лажниот принц на Црна Гора и Македонија му даде орден на Заев во Владата

Никола Осило

АД за станбен и деловен простор без оглас се договори со „Декон-ком“ за непредвидени работи на објектот Државни институции

Редакција