еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Информативната редакција на „1ТВ“ од вечерва се враќа на екраните

По куса пауза, информативната редакција на „1ТВ“ во согласност со зацртаните програмски определби продолжува со вести и информативни содржини, информираат од телевизијата.

„Уредници на Централниот дневник на „1ТВ“ вечерва во 20 часот се Александар Петрески и Сашо Орданоски. Во предвидениот термин, покрај иформациите од земјава и светот, гледачите ќе имаат можност да проследат и дебата на тема: Дали власта ќе победи во битката со лажните вести? Гости на Орданоски се поранешниот претседателски кандидат Насер Селмани и Марина Тунева од Советот за етика“, информираат од  „1ТВ“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новинарите од „1ТВ“ се одјавија и заминуваат на колективен одмор: Mожеби беше и последниот Дневник кој го гледавте

фото: 1ТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Ѓонул Бајрактар, наследникот на Мизрахи

Редакција

(Фото) Пендаровски испратен од колегите: Од кое работно место заминува за претседател

Редакција

Ќе му се суди ли и на Груевски за настаните од 27 април?

Редакција