еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Инспекторатот за употреба на јазиците вработува седум лица, плата до 32.868 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 7 државни службеници во Министерството за правда – Инспекторат за употреба на јазиците.

Се бараат кандидати за помошник-раководител, советник, референти и помлади соработници.

Платите во зависност од работното место се движат до 32.868 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој блефира, ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ: Избори или уставни измени

Редакција

Дали македонските приредувачи на игри на среќа ќе доживеат сценарио како во Албанија?

Редакција

Боки 13 на шопинг во Италија за три дена потрошил 148.000 евра

Редакција