еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Институтот за јавно здравје вработува 26 лица

Институт за јавно здравје на Република Македонија Скопје објави оглас за вработување на 26 лица на неопределено време.

Се бараат кандидати за следниве работни места:

1. Дипломиран физичар – 2 извршители

2. Дипломиран фармацевт – 2 извршители

3. Лаборант со ВСС

4. Лаборант со ССС – 4 извршители

5. Медицински сестри – 3 извршители

6. Дипломиран инжињер по прехрамбена технологија и биотехнологија

7. Дипломиран инжињер по прехрамбена технологија безбедност на храна

8. Дипломиран хемиски инжињер – 3 извршители

9. Дипломиран Доктор по Ветеринарна медицина

10. Дипломиран биолог

11. Перачка

12. Економист со ССС

13. Дипломиран економист – 2 извршители

14. Дипломиран правник – 2 извршители

15. Возач.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител, Канал 5 и Телма, најгледани телевизии лани

Редакција

„Јосифов“ го доби тендерот на Бирото за регионален развој за набавка на возило вреден 24.000 евра

Никола Осило

(Фото) Катица Јанева бара апанажа: Што пишува во барањето?

Редакција