еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Институтот за трансфузиона медицина вработува 50 лица: Се бараат доктори, техничари, сестри…

ЈЗУ Институт за трансфузиона медицина на РМ објави оглас за вработување 50 лица на неопределено време.

Се бараат петанесет доктори на медицина, триесет лица на работно место лаборантски техничар, две лица на работно место медицинска сестра, едно лице на работно место психолог, едно лице на работно место социјален работник и едно лице на работно место фармацевтски техничар

Неделното работно време изнесува 40 часа. Основна нето плата за доктор на медицина изнесува 30.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитерџиите со свои предлози за нови имиња на улици, мостови, плоштади… во Скопје

Редакција

Знаете ли што пишува во Рамковниот договор?

Редакција

Преку Македонската берза продадени акции од „Еуросиг осигурување“ за 3,7 милиони евра

Никола Осило