еМагазин
Image default
Бизнис

„Интеко“ го доби тендерот на Град Скопје за поставување атлетска патека во Градскиот парк вреден 41.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за набавка и поставувавње на трим тартан атлетска патека во Градскиот парк склучи договор со друштвото за застапување, инжинеринг, трговија, производство и транспорт „Интеко“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.587.454 денари или околу 41.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народната банка даде согласност Зечевиќ, Камбовски и Велјановски да станат членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Никола Осило

Колку ќе загуби државата од измените на Законот за игрите на среќа?

Редакција

Железницата остава простор со преговари да ги добие купените локомотиви од Кина

Никола Осило