еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

За реновирање на Angels cafe, Роби „Телекабел“ потрошил половина милион евра

Angels cafe, едно од најубавите кафулиња во Македонија, ако не и најубавото, кое се наоѓа во Штип, собира се поголем број на гости од државата и регионот. Екипата на „еМагазин“ имаше можност да се увери во тоа за викендот, каде што преку ден, се бараше маса повеќе.

Амбиентот внатре топол, а секој се чувствува добредојдено. Модерно уреден простор со дизајнерски печат, а и веднаш може да се забележи дека овде се вложени многу пари. Angels cafe објави дека за реновирање се потрошени неверојатни за наши услови, но и пошироко, 578.690 евра.

А еве и други интересни факти:

1. За овие три месеци во Аngels cafe се потрошени 436 кg. кафе, или вкупно 48.905 кафиња, со што Angels cafe е најголемиот потошувач на Buondi кафе во Македонија.

2. Испиени се 9.436 коктели.

3. Само во еден ден продадени се 78 Мai Tai коктели.

4. Најпродаваниот коктел е Мохито- 1.526.

5. Исцедени се 6.095 сокови.

6. Подготвени се 2.642 топли чоколади, од кои само во еден ден – 72.

7. За вас се грижат 26 прекрасни млади луѓе секојдневно.

9. Гостите се на возраст од 2 месеци до 83 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Виртуелна прошетка низ „Енџелс кафе“ во Штип

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали за несреќата во Чаир: И таткото на загинатите браќа бил на местото каде се вршел ископот

Редакција

Каков имот пријавила Гордана Димитриеска Кочоска, дополнителниот заменик министер за финансии

Редакција

Детален преглед: Најмалку се вложува во заштита на воздухот од загадување

Никола Осило