еМагазин
Image default
Македонија

Интерпелација на министерот Оливер Спасовски во Собрание

На денешната 86-та седница во Собранието на дневен ред се 25 точки, меѓу кои и интерпелацијата за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поднесена од пратеници од опозицијата.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за правда ја комплетира документацијата за екстрадиција на Груевски

Редакција

Сведочењето на обвинителот од СЈО, Бурим Рустем за „Рекет“ одложен за утре

Редакција

Траеше 40 минути: Кога почна, кога заврши средбата помеѓу Заев и Меркел

Редакција