еМагазин
Image default
Македонија

Интерпелацијата на Димитров утре пред пратениците

Собранието на Република Македонија поради остуство на министерот за надворешни работи Никола Димитров, наместо денеска, утре ќе расправа по точката за негова интерпелација, соопшти претседателот на Парламентот Талат Џафери.

Интерпелацијата на Димитров е поднесена од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, а беше ставена на дневен ред на денешната 81. седница.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ахмети: Ги повикувам пратениците на опозицијата да ни се придружат понатаму во процесот, нема назад

Редакција

Вработен во Собранието за насилството на 27. април: Се сокривме позади плакар, на раководителката и дадовме дијазапам

Редакција

(Видео) Заев со сопругата и министри на пригодна вечера со британскиот принц Едвард

Никола Осило