еМагазин
Image default
Бизнис

Ќире Ицев купи 500 акции од „Алкалоид“

Членот на Управен Одбор на „Алкалоид“ АД Скопје, Ќире Ицев се стекна со 500 обични акции издадени од „Алкалоид“ АД Скопје, соопшти компанијата преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Махери“ за извоз: Производите на „Алкалоид“ во САД, Русија, Британија, Германија…

Убава вест за акционерите: „Алкалоид“ ќе почне со исплата на дивиденда на 22 мај

Во блок-трансакција продадени 500 акции од „Алкалоид“ за 4,2 милиони денари

Виктор Стојчевски купи 500 акции од „Алкалоид“

Милкица Глигорова купи 400 акции од „Алкалоид“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед; Стапуваат на сила новите правила за тргување на Македонската берза

Никола Осило

„МојДДВ“ досега ја симнале 58 илјади корисници: Повратот на ДДВ околу 120 илјади евра

Редакција

Прилепски „Тутунски комбинат“ оствари загуба од 66,2 милиони денари

Никола Осило