еМагазин
Image default
Локално

Исчезна 15-годишна штитеничка од групен дом во Козле

На 13.03.2019 во 20.30 часот во Полициската станица Карпош, вработен во Групен дом О.Е. „Козле“ пријавил дека од домот самоволно се оддалечила нивна 15 годишна штитеничка М.А., која повеќе пати самоволно го напуштала домот и била враќана од полицијата, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Од денеска, уште еден нов пливачки базен во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција

Драма во Идризово: Почина затвореник од Кавадарци по обид за бесење

Никола Осило

Двајца возрасни од Карпош и Чаир и дете од Чаир хоспитализирани со мали сипаници

Редакција