еМагазин
Image default
Локално

Исчезна маж кој боледува од Алцхајмерова болест

На 30.07.2019 година во 16,00 часот во Полициска станица Ѓорче Петров, Е.А. (28) од с.Илинден, скопско, пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот татко Р.И. (55) од Скопје кој боледувал од Алцхајмерова болест, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нападнато 13-годишно дете на булеварот „Кочо Рацин“ во Скопје

Никола Осило

Разбојници доживеале „фијаско“ при обид за кражба на казино во Скопје

Никола Осило

(Видео) Филмска акција на МВР: За неполни шест часа „уловени“ 40 моторџии во Скопје

Никола Осило