еМагазин
Image default
Локално

Исекол 400 дабови стелба од туѓа шума

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против Ш.И.(30) од кичевското село Туин поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пустошење на шума“, информира МВР.

Тој, во периодот од август до октомври 2018 година, кај месноста „Башоски ливади“ извршил бесправна сеча на 400 дабови стебла односно на 184 метри просторни огревно дрво, сопственост на И.М.,М.М, Ќ.М, и Џ.М., сите од истото село.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Утре ќе се избира в.д. градоначалник на Охрид, по ненадејната смрт на Стојаноски

Редакција

Началничка во МВР „работела прекувремено“ дури 56 пати

Никола Осило

Руски рулет на улиците: За шест часа „уловени“ над 200 алкохолизирани возачи

Никола Осило