еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Италијанската „ЕОС консалтинг“ го доби тендерот на Град Скопје за надзор на градежни работи вреден 487.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер зз надзор над изградбата, реконструкцијата и одржувањето на објекти инвестирани од Град Скопје во период од 24 месеци склучи договор со италијанската компанија „ЕОС консалтинг“ (EOS consulting).

Вредностa на склучениот договор со вклучен ДДВ e 30.000.000 денари или околу 487.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Победата на Пендаровски честитка за сопругата: Првата дама денеска слави роденден

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на „Улици и патишта“ за набавка на горива

Никола Осило

Монструозен случај во Скопје: Татко повеќепати ја силувал 13-годишната ќерка

Никола Осило