еМагазин
Image default
Македонија

Иванов ќе и се врати на професорската кариера во Анкара?

Во април догодина на претседателот Ѓорге Иванов му истекува вториот претседателски мандат, по што тој ќе се збогува со претседателската функција. Тој во претседателскиот кабинет влезе напуштајќи го професорскиот на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје.

Како што неофицијално дознава „Слободен Печат“, Иванов, по истекот на мандатот планира да ја продолжи универзитетската кариера, но не на факултетот во Скопје, туку на „Анкара Универзитет“ во Анкара, Турција.

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(АУДИО) „Пукнаа„ пет „бомби“ за Антонио Милошоски

Редакција

Невакцинирани деца од МРП вакцината нема да се пуштат во градинките во Скопје

Редакција

Случај „Монструм„: Се потврди дека “опел омегата” во депото е истиот автомобил најден два дена по петкратното убиство

Редакција