еМагазин
Image default
Македонија

Иванов за последен пат ќе се обрати пред пратениците на 28 декември

Претседателот Ѓорге Иванов ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието на на 28 декември, во 12 часот.

Известувањето за годишното обраќање на шефот на државата веќе е доставено до Собранието.

Ова ќе биде последно обраќање на Иванов како шеф на државата, бидејќи неговиот мандат истекува на 12 мај наредната година.

МИА/Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) “Јас сум Зоран Заев од село Муртино, некои ме викаат зајче”: Премиерот вицкаст

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Анѓушев ја претвораат државата во сопствена фирма

Редакција

Поплавени простории во МРТВ: Владата уверува дека не постои опасност од пожар

Редакција