еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Изгледа пронајден е начинот како да се задржат сите во Македонија-нема пасоши“: Твитер реакции

За кризата со пасошите се уште нема решение, а во меѓувреме како што информираше техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, пасоши ќе се издаваат по приоритет, а можно е и времена забрана за издавање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пасоши ќе се издаваат по приоритет, можна времена забрана за издавање

За проблемот Чулев го обвинува неговиот претходник, Оливер Спасовски, кој сега е технички премиер, кој пак му порача да си го реши проблемот. Спасовски за проблемот реагирал и до германската Влада, бидејќи компанијата која ги изработува македонските пасоши е од Германија.

Кризата со пасошите предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради корона вирусот Албанија забрани меѓуградски сообраќај

Редакција

„Јосифов“ го доби тендерот на Бирото за регионален развој за набавка на возило вреден 24.000 евра

Никола Осило

Прекинот на работа на „Кромберг и Шуберт“ и „Дрекслмаер“ прв голем удар од корона вирусот

Редакција