еМагазин
Image default
Локално

Изменета траса на возење на осум автобуски линии на ЈСП

Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел автобуските линии8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од претпријатието.

„Возилата од булевар „Христијан Тодоровски Карпош“ ќе вртат лево по улица „Ферид Бајрам“, потоа десно по улица „Кемал Сејфула“, а оттаму секој по својата утврдена траса.Се очекува времениот режим на сообраќање да трае седум дена“, се вели во соопштението.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина ловиџија откако бил застрелан од колега на планината Кожуф

Никола Осило

Петорица се тепале во средно училиште во скопско

Никола Осило

Граѓаните да не се „вадат од памет“: Ќе има почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

Никола Осило