еМагазин
Image default
Бизнис

Извоз на медицинска опрема за справување со корона вирусот само со дозвола од Министерството за здравство

Како една од мерките против корона вирусот Владата забрани на економските оператори и производители од извоз на медицинска опрема и медицински средства и материјали, потребни за справување со коронавирусот (COVID-19), освен за оние за кои е добиена посебна дозвола издадена од Министерство за здравство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се обврските на авиокомпаниите кон патниците кои слетуваат, согласно новите зајакнати мерки на Владата за заштита од корона вирусот

Поради корона вирусот: Се забранува меѓународен автобуски превоз кон и од ризичните земји

Македонија го забрани влезот на странски државјани од земји со висок ризик

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Made in Macedonia“ опција и за грчките производи

Редакција

Нови вработувања во ФЗОМ, плата до 31.341 денари

Редакција

Намалена добивката на „Европа“

Никола Осило