еМагазин
Image default
Македонија

Jанева им се заканила на обвинителите: Ако пропаднам ќе ве повлечам со мене!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, во понеделник, откако се врати од одмор, ги собрала присутните обвинители и им се заканила дека доколку таа пропадне, ќе ги повлече и нив заедно со неа, пишува Фокус.

Според од извори на Фокус од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), наводно рекла и дека ќе измисли работи за нив, само за да ги оцрни.

Оваа закана доаѓа во момент кога дел од обвинителите се повикани да сведочат во Обвинителството за организиран криминал и корупција за истрагата „Рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фатиме Фетаи: „Сочно ја опцув Јанева поради нејзината наредба да не претресуваат полицајци на влез во СЈО“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Протестираа здравствените работници: „Револтот на граѓаните кулиминира поради крахот на системот“

Никола Осило

Газдите на конфекциите го потврдија нивниот робовладетелски однос кон текстилните работници, сметаат од Хелсиншки

Редакција

Убава вест: Уште само 23 здравствени работници во Македонија се заболени со коронавирусот

Редакција