еМагазин
Image default
Локално

Кај затвореник во Идризово пронајдени хероин и марихуана

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава против Л.Е.(27) од Скопје поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, предвидено и казниво по член 215 од КЗ, информира МВР.

Во Казнено поправна установа Идризово при претрес на Л.Е., кој е осудено лице, пронајдени се и одземени марихуана и хероин.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малолетник од Штип ги „тероризирал“ штипјани

Никола Осило

Малолетници од Штип и Кочани „оперирале“ цркви и куќи во Охрид

Никола Осило

Ограбено казино во Скопје

Никола Осило