еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Зошто Димитров не го пречека Ципрас пред Влада

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, не беше помеѓу министрите пред Владата кои го пречекаа грчкиот премиер Алексис Ципрас, бидејќи е во Вашингтон изјавија од МНР за „еМагазин“.

Од таму посочија дека тој е во Вашингтон на 70-годишнината од основањето на НАТО, а на негово место присуствувале заменик-министерот Андреј Жерновски како и државниот секретар.

Инаку, Договорот од Преспа го потпишаа Димитров и поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За кој носеше цвеќе министерот Бектеши на дочекот на Ципрас на скопскиот аеродром

Твитер фати „сеир“ за посетата на грчкиот премиер: „Ама ми е згоден овој Ципрас“

(Фото) Заев си направи селфи со Ципрас пред Владата и министрите и новинарите во позадина

(Галерија) Разлики и сличности: И двајцата имаат по две деца, Заев и Ципрас приватно

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски му ветил на Хан дека нема да го опструира договорот од Преспа

Редакција

Ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски за случајот „Ровер“

Никола Осило

Изрешетан полицаец во Велес

Редакција