еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Како идеја се претвори во успешна хуманитарна акција: Се подготвува испорака на 20.000 визири на МВР и АРМ, до сега се поделени 10.000 на здравствените работници

Акцијата која ја започнавме пред два месеци го достигнува својот врв. Досега со помош на сите хуманитарни луѓе и нивните 3Д печатари поделивме близу 10.000 визири за сите здравствени работници, информираше Александар Каревски на неговиот фејсбук-профил.

„Но, поради хуманоста како и мотивацијата на сите поддржувачи на иницијативата во моментов се спрема испорака на уште 20.000 визири. Венчињата, ластикот и најголемиот дел од верилитот се пристигнати и се спремаат за испорака со што ќе постигнеме нешто што не се замислуваше…

Секој здравствен работник во државата ќе има пристап до визир, ќе ги заштитиме и припадниците на МВР и АРМ. Од една идеја стигнавме до најуспешна хуманитарна акција. Ви благодарам на сите,“ додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Некој донира бесплатно, некој откупува за да профитира: Потребен е проѕирниот дел од визирот инаку акцијата за донација ќе престане

(Фото) По иницијатива на дизајн-сцената се изработуваат заштитни маски со визири за медицинските работници

Браво: Доставени првите 300 заштитни маски со визири за медицинските работници

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали од МВР: Јакимовски осомничен за бесправна легализација и откуп на земјиште

Редакција

Бугарија го ратификуваше Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО

Редакција

Бројот на жртви од невремето на Халкидики порасна на седум лица

Редакција