еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Како еднаш не се поплавија казните и долговите на обичниот граѓанин?!„: СЈО на „тапет“ на Твитер

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по потврдувањето на информацијата од страна на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) дека поради дотраеност на сѐвкупната инсталација за парно греење во објектот во кој е сместено обвинителство, протекла една од цевките на тој систем, при што била зафатена дел од документацијата на неколку предмети кои се водат од страна на ова обвинителство, меѓу кои на „Империја“, „Триста“ и „Шпион“.

Од СЈО посочуваат дека сите документи се скенирани и се чуваат и во електронска форма, а по целосниот увид на документацијата во однос на предметите, доколку има потреба за некој од документите, тие ќе бидат обновени.

Ви пренесуваме само мал дел од бројните реакции на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дојче Веле: Во СЈО поплавени и материјали за објекти од „Скопје 2014“

Не се уништени докази за „Империја“, тврдат од СЈО

Поплава во СЈО уништи и оштети докази за „Империја“, „Триста“ и „Шпион“

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонскиот планинар Стоицев успеа да ја искачи Аконкагва со оштетен вид, и стана втор во светот во тој подвиг

Редакција

Детали од Обвинителството како се случило убиството на момчето во Ново Лисиче

Редакција

Мицкоски најави иницијатива пред Уставен за законот за јазиците и учество на претседателските избори

Редакција