еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

Македонија во финалето на Евровизија во Тел Авив со 237 поени се пласираше на второто место по гласовите на жирито.

Тамара Тодевска доби 12 поени од Австрија, Велика Британија, Албанија, Молдавија, Србија и Швајцарија, и во текот на речиси целото гласање беше на врвот на табелата.

Но, од публиката или телевоутингот, доби само 58 гласови.

За Тамара гласале 11 земји, од кои публиката во Србија и Словенија ни дала 12 поени, Хрватска 7, Албанија и Црна Гора, по 6, Малта 5, Азербејџан 3, Швајцарија, Шведска и Грузија по 2 поени и Холандија 1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“СЈО да го преслуша телевоутингот„: Твитер за историскиот успех на Тамара на Евровизија

(ВИДЕО) Најдобар пласман на Македонија на Евровизија: Тамара осма, победи Холандија

(ВИДЕО) Мадона разочара на Евровизија

„После настапот на Мадона, XXL седат дома и викаат: „Фаул„: Твитер реакции за настапот на поп кралицата на Евровизија

Фото: Фејсбук/Тодевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Малиот Марко Пејчиновски на Голема Богородица ќе плива маратон од 64 км за лицата со ретки болести

Редакција

Случај „Империја“ на СЈО: Замрзнат имотот на Орка холдинг и Ексико

Редакција

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Редакција