еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како и Заев и Пендаровски нема ни куќа, ни стан: Каков имот пријавил новиот претседател на државата

Според анкетниот лист кој го доставил кога станал Национален кординатор за НАТО, Стево Пендаровски, новиот претседател на државата, како и лидерот на СДСМ, чиј кандидат беше, Зоран Заев, на свое име нема пријавено недвижен имот.

На свое име пријавил само возило Југо и девизна штедна книшка на која има 12.230 евра.

На име на сопругата пријавил уште едно возило, Рено Меган и девизна сметка.

Југото како што можевме да видиме во текот на изборната кампања не го вози, туку го користи возилото на сопругата.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Виртуелна тура низ Вила Водно, каде ќе живее новиот претседател, Пендаровски

Победата на Пендаровски честитка за сопругата: Првата дама денеска слави роденден

(Фото) Што открива за Пендаровски, новиот претседател на државата, неговата сопруга Елизабета

Кој е Стево Пендаровски: Од советник на двајца претседатели до нов претседател на државата

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Амнестирани пратениците Мукоски, Василевски, Димовски, Трачуловски и Арнаудов

Редакција

(ВИДЕО) Бујар Османи стана и „инспектор“ за употребата на албанскиот јазик

Редакција

(Фото) Новогодишни честитки со семејни фотографии од Иванов, Шекеринска, Јанкулоска…

Редакција