еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како имот пријавил поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски

Драган Тевдовски и официјално повеќе не е министер за финансии, откако синоќа беше разрешен од страна на Собранието.

Според најавите тој треба да му стане советник на премиерот Зоран Заев, кој се откажа од оваа фотељја по реакцијата на Антикорупциска комисија, а привремен министер за финансии ќе биде додека не се избере нов.

еМагазин го разгледа анкетниот лист на Тевдовски, кој го доставил до Државната комисија за спречување на корупција, кога станал министер.

Каков имот пријавил?

Според анкетниот лист пријавил стан во Скопје од 67,3 метри квадратни, стекнат како подарок, вози Тојота рав, а пријавил и гаража стекната како подарок.

На име на сопругата пријавил девизен депозит од 20.499 евра.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Јована си заминува со Тевдовски од Министерството за финансии

Заев: Задоволен сум од работата на Тевдовски, но јас сакам да спроведем храбри чекори

Кои се тие функционери кои не ги фатила „метлата“, а местеле милионски тендери, за кои зборува поранешниот советник на Тевдовски, Јовановиќ?

Зеколи: Тевдовски навреме не разбра дека успешен министер кај нас мора да има свои гангстери, новинари, проститутки

Фото: Министерство за финансии

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јасмина Цветаноска избрана за генерална директорка на „Лотарија на Македонија“

Никола Осило

Владата „крчка“ нов закон: УБК се реформира, ќе се основа Агенција за внатрешно разузнавање

Никола Осило

Твитер „зовре“ по јавните настапи на Бајрам: „Амди најреално ја има укапирано македонскава политика“

Никола Осило