еМагазин
Image default
18+

Како за време на секс, да откриете дали партнерката Ве изневерува

Истражувањето под име „Human Female Orgasm as Evolved Signal: A Test of Two Hypotheses“, опфатило 138 жени и 121 мажи кои се во хетеросексуална врска. Испитаниците одговарале на низа прашања кои се однесуваат на нивниот сексуален живот.

Мажите одговарале на прашањето колку често нивните партнерки доживувале оргазам, а жените колку се чести нивните оргазми, но и колку се интензивни.

Кога одговорите се вклопиле со остатокот од прашањата за нивните евентуални неверства, научниците дошле до заклучок дека што почесто жените во врска глумат оргазам, тоа е поверојатно дека го изневеруваат партнерот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Летото е најдобро време за секс, еве зошто

Редакција

Пет здравствени проблеми кои можете да си ги олесните со сексот

Редакција

Во Грција за прв пат доделени порно филмски награди

Редакција